Asayişi Tankla Sağlayan Ülkenin Resmidir – Mehmet Efe

Cizre’de, Sur’da sayısız masumun kanı pahasına bir muharebe kazanabilirsiniz belki ama Türkiye’nin sistemin ipoteğinden çıkma savaşını (tabii öyle bir derdiniz hiç olduysa veya kaldıysa) kaybediyorsunuz.

Dünya savaşından beri iki büklüm hayata asılan bir ülkenin güç bela büyüttüğü bir çocuktu milli irade. Size emanet edilen o yaralı çocuğu, babanızın malıymış gibi hırpalıyor, yıpratıyor, ateş çemberlerine sürüyorsunuz. Üstelik siyasi örgütlenmeniz muhteris, devletiniz yetersiz (eski yöntemleri refleksleri hortlatmaktan başka bir şey yapmıyor), hukukunuz tuzla-buz, örgütleriniz öndersiz, uzmanlarınız cahil, danışmanlarınız omurgasız, analistleriniz ahmak, stratejistleriniz kötü kopyacı, gazetecileriniz hala amigolar düzeyinde iken.

Suriye’nin (katkıda bulunduğunuz) yıkımıyla battığınız cürüm çukurundan elinizde kalan tek imkandı: Sınırötesi Kürtlerle bütünleşmek.

Çözüm sürecini siyasi hırs ve hırçınlığınıza feda ederek içerdeki, Esed politikanızla eşitleyerek dışardaki Kürtleri kaybettirdiniz bu ülkeye. Şimdi de onları Esed katilinin yanına itmek için elinizden geleni yapıyorsunuz. Aslında sizce gerçekten bir anlamı varsa buna düpedüz ihanet denir.

Size bu akılları verenler içerideyse asıl kazığı çakacak ‘paralel’ler, asıl İngiliz parmakları onlardır; dışardaysa sizinle birlikte ülkemizi müstemlekeye çevirmekten başka hiçbir ajandaları olmadığından emin olabilirsiniz. Bu gidişle, bir sonraki aşamanız abdestli Kemalizm bile olmayacak. Tam tekmil bir manda yönetimi olacak. (Zaten geriye kalacak kısmı Avrupa Birliğine ekleyip Avrupa vatandaşı olmaya can atacak, etkili bir ‘Türk Entelijansiyası’ da var.)

Meksikalı şairden intihalle: “Ah ülkem! Allah’tan ne kadar uzaklaştın, İsrail’e ne kadar yaklaştın!”

Kaynak: Facebook