Gavuruz Elhamdulillah

Demek istediğim tam olarak bu değil, ama başlık atarken…
Düzelteyim. Bir kere, “gavuruz” değil “gavurum” demem lazım. Çünkü kendimden başka herhangi birileri adına konuşmuyorum aslında. Ama bilirsiniz işte, akademide, siyasette, alakalı alakasız yerlerde kullanılır hani, bir kişi de olsa konuşan/yazan çoğul kullanır ya öyle bir şey işte. Zengin gösteriyor… Oysa biz, bizler diyenlerden olmadım pek. Şimdi de, HDP’ye kararlı, istekli bir şekilde oy atmış olsam da…
Gavurum elhamdülillah desem o da yanlış. En doğrusu şu: Gavur olacağım evelallah…
*********************
Geçen hafta bir düğünde bu ülkenin İslam medeniyetinin öncülerinden sembol isimler bir düğünde buluşmuş. Aktroll diyorlar, anladığım bir AKP propagandacısı, düğünü Sedat Peker’i, Tayyip Erdoğan’ı, Bülent Yıldırım’ı ve diğer mücahitleri bir araya getirmiş.
Mücahit damadın epey veciz lafları var ama birisi bu yazıya vesile oldu. Yemen’de yaşanan çatışmalarda, hangi çıkarların, hangi güçlerin, hangi hesapların nice ölümlere sebep olduğu savaşta tam da kendi medeniyetinin sorumluluk ve hakikati ile yaklaşarak siperde mevzilenmiş. Suud’un kazanması için duacı (hani şu Mısırda Sisi’nin, Türkiye’de Tayyip’in dostu Suud’un tarafı) “Sünni olsun çamurdan olsun” demiş.
Bunlar Müslüman. Bu topraklarda İslam Medeniyetinin hizmet erleri Sedat Peker, Yusuf Kaplan, Tuğçe Kazaz, Hayrettin Karaman ve propagandacılar olacak belli ki. Cihad bayrağı ise Yusuf Yerkel, Nuri Pakdil, Melih Gökçek, Körfez petrodolarları ve propagandacıların ellerinde yükselecek. Bu dava Tayyip Erdoğan’ın ve Akit gazetesinin davası olarak tescillenmiştir.
Bunlar Müslüman.
Rachel Corrie gavurdur.
Müslüman olan, binlerce kilometre ötedeki insanların hayatları üzerinde dönen ölüme, rahat köşesinden; devletin, iktidarın, sömürü ve yağmanın kucağında ve hizmetinde, bir zalim tarafa selam yollamakta: “Sünni olsun çamurdan olsun”
Gavur olansa, binlerce kilometre ötedeki insanların hayatları üzerinde dönen ölüme ve zulme karşı yerinde durmaz ve binlerce kilometreyi aşıp dikilir: “Zulüm bizdense ben bizden değilim!”
Bir şeyi daha eklemezsem olmaz. Şimdi bu yazıyı okuyunca pek memnun olacak AKP ve Tayyip karşıtlarına, ama aslında (adı ne olursa olsun) kendi AKP’leri iktidarda olmadığı için karşı olanlara da bir çift laf etmek istiyorum. Herkesin ismini tek tek sayamadım ama sizlerde aslında bu medeniyetin ve davanın neferlerisiniz.
AKP ya da hadi sağ diyelim bu ülkenin yüzde 60-70’i diyorlar. Ama ne diyordu rahmetli Demirel, Yüzde 99,99’u Müslüman olan bu ülkede…
Bakmayın aslında gavur olamazsak da hepimiz bu medeniyetin neferleriyiz. Bu davayı Tayyip kadar Süleyman, Süleyman kadar Tayyip temsil eder…
Başlığı nihayet tastamam düzeltiyorum. O onbinde bire talibim. Evelallah olacağım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir